1 Nisan 2015 Çarşamba

Sol yanım acıyor Türkiyem...

       Bugün günlerden Karatesi. Kara bir günün ardından daha henüz aydınlanmamış ama aydınlanmaya yüz tutmuş bir gün. Aydınlanmaya yüz tutmuş ama hala kara bulutların üzerinde olduğu ama güneşi tam manasıyla göremediği için güzel ülkem aydınlanamamış.
       
      Çünkü güzel ülkemde "Aydınlığı" bir kesim çoktan çalmış. Oysa karanlıkları o kadar belirgin ki bizim aydınlıklarımızı çaldıkları halde bile aydınlanamamışlar.

      Aslında bu aydınlar nedense hep sol taraftan. Bizim aydınlığımız ise her daim sağ taraftan olmaktadır. Çünkü biz güneşin doğuşuyla aydınlanırız lakin bizim "aydınlar" güneşin batışıyla aydınlanırlar.

     Esas mesele burada başlıyor zaten. O batıda güneş doğarken bu doğuda çoktan batmış olur. "Aydınlarımız" aydınlıklarında o kadar kaybolmuşlardır ki onların kazandıklarını biz çoktan kaybetmişizdir. Eeee bir zamanların aydını "Amr bin Hişam" değilmiydi. 

    Peki bugünün aydınları... Artık kendi istedikleri düzen, kendi yönettikleri bir ülke, kendi ceplerini doldurabilecekleri bir ekonomik sistemin olmamayışı mı bugün ki aydınların artık lanetlemedikleri terörü destekler hale getirdi. 

    Hadi ben bu aydın patronları anlıyorumda ya bu gazeteci arkadaşlar... Onlar neyin derdinde... Hangi ideolojiyi savunuyorlar ki bu ideoloji onlara beğenmediğiniz düzeni yıkın, yıkmak içinse öldürün diyor. Her geçen gün adalet adalet diye yaptıkları terörist eylemlere bir yenisini daha ekleyerek dün akşam bir adaleti daha katletti güzel ülekim sol tarafı. Bu yüzden sol yanım acıyor. 

     Bu ülkede sol yanım silahlarla, yalanlarla, terör eylemleriyle, kanla besleniyor. Bu yüzden sol yanım acıyor.


    Savcı Mehmet Selim Kiraz'a Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder